Rodzaje torebek foliowych

Chyba nikt nie wyobraża sobie obecnie branży opakowaniowej bez opakowań z tworzyw sztucznych. Wśród nich szczególne miejsce zajmują torebki foliowe, które są uniwersalne, praktyczne i niezastąpione w przypadku pakowania wielu produktów. Torebki foliowe dostępne są w wielu różnych rodzajach. Warto poznać najpopularniejsze z nich.

Opakowania euro z zawieszką

Opakowania z zawieszką najczęściej widujemy na sklepowych standach czy specjalnych haczykach. Zawieszka to nic innego jak specjalnie zaprojektowane usztywnienie (zazwyczaj perłowe) z otworem, dzięki któremu można powiesić produkt. Wielkość zawieszki, jak i otworu, zależna jest od indywidualnych potrzeb klienta.

Opakowania zwykłe do zgrzania oraz klapką z klejem

Prawdopodobnie wszyscy znamy opakowania foliowe z klejem lub torebki z klapką. Kojarzą nam się z branżą odzieżową. To właśnie w tego typu opakowania najczęściej pakowane są koszulki, koszule i inne ubrania. Takie torebki, podobnie ja te, których brzegi można zgrzać, używane są do pakowania jeszcze  wielu różnych produktów: od zabawek, przez artykuły biurowe, aż po gazety czy drobną elektronikę.

Opakowania z zakładką denną u dołu z folii CPP

Opakowania te przypominają foliowe worki, które rozchodzą się u dołu, gdy wsypujemy do nich produkt. Najczęściej widujemy zapakowane w nie ziarna, orzechy, a także zestawy produktów, np. świąteczny zestaw słodyczy. Zakładka na dnie sprawia, że torebka jest bardzo wytrzymała.

Torebki z nadrukiem

Na foliowym opakowaniu można zlecić przygotowanie nadruku. W zależności od potrzeb danego klienta mogą to być np. świąteczne desenie, złocenia, czy logotypy. Torebki foliowe z nadrukiem wygląda bardziej elegancko, a przemyślany nadruk może być wspaniałym narzędziem marketingowym.

Torebki perforowane

Torebki perforowane to nic innego jak torebki z dziurkami. Tworzy się je po to, by umieszczony w środku produkt mógł oddychać (np. ciepły chleb lub wyroby cukiernicze), gdyż w przeciwnym razie straciłby swoje walory smakowe.

Wróć do bloga