Opakowania z folii perforowanej

Folia perforowana charakteryzuje się niewielkimi nacięciami na całej jej powierzchni, dzięki czemu przechowywany w niej produkt ma stały dostęp do świeżego powietrza. Niektóre artykuły przechowywane w opakowaniach z folii perforowanej są w stanie dłużej zachować świeżość. W naszym zakładzie perforacje wykonujemy na folii BOPP i CPP. Wykonujemy 2 typy perforacji w zależności od potrzeb klienta. Specjalizujemy się w perforacjach:

  • całościowych – dziurki wykonujemy po całej długości i dwóch stronach opakowania,
  • częściowych – dziurki wykonujemy na określonym obszarze, np. 10 cm, a część bez dziurek stanowi gładką, przeźroczystą folię, na której można umieścić etykietę z danymi produktu czy producenta.

Kolejny podział, z którym możemy się spotkać w przypadku opakowań perforowanych, to podział materiału w zależności od produktu. Opakowania z folii perforowanej wykonujemy na takich tworzywach jak folia BOPP czy folia CPP. Charakteryzują się nieco innymi właściwościami, chociaż oba materiały są wytrzymałe i transparentne. Można na nich bez problemu wykonać dziurkowanie (perforację), czym różnią się one od standardowych owijek z arkuszy foliowych.

Gdzie wykorzystuje się opakowania foliowe z dziurką?

Produkowane przez nas opakowania z folii perforowanej posiadają wszelkie atesty do kontaktu z żywnością, dlatego można je z powodzeniem stosować w sklepach spożywczych, supermarketach czy firmach cateringowych. Najczęściej spotykanymi opakowaniami z folii perforowanej są te wykonane z CPP. Warunkuje to wysoka wytrzymałość tego materiału. Opakowania foliowe z dziurkami znajdują wiele zastosowań w zależności od materiału, z którego zostały wykonane:

  • opakowania lub arkusze z dziurkami w przypadku folii BOPP, celofanowej są głównie wykorzystywane do takich produktów jak opakowania na warzywa np. szczypiorek czy jako opakowania na wyroby cukiernicze,
  • opakowania z  folii CPP perforowane to głównie worki na pieczywo – dzięki dziurkom w przypadku ciepłego pieczywa produkt  przy parowaniu “oddycha” i pozostaje świeży.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu oraz składania zamówień. Dostarczamy najwyższej jakości folię perforowaną w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy!