Owijki z arkuszy foliowych

Produkowane przez nas owijki z arkuszy foliowych to opakowania mające szerokie spektrum zastosowań, szczególnie w przemyśle spożywczym oraz kosmetycznym. Są to wąskie paski z folii celofanowej lub folii cast, które przy jednej z krawędzi zakończone są zazwyczaj paskiem z klejem. W tego typu opakowaniach stosuje się przeważnie kleje antystatyczne bądź permanentne. Obydwa rozwiązania są trwałe i wytrzymałe, a sam pasek z klejem służy do „zamknięcia” obwoluty po owinięciu wokół produktu. Na życzenie klienta możemy wykonać obwoluty z nadrukiem, które będą mogły być przymocowane do różnych produktów jak na przykład butelki. Mogą stanowić zarówno etykietę, jak i tworzyć reklamę w formie baneru czy logotypu.

Zastosowanie owijek z folii celofanowej lub C

Owijki wykorzystywane są przede wszystkim w branży cukierniczej jako obwoluta np. do brzegów ciast. Wykorzystuje się je także jako dekorację (np. z kolorowym drukiem) do prostych przedmiotów jak np. markerów, patyczków, zestawów długopisów, kwiatków. Owijki z folii celofanowej oraz folii cast charakteryzują się wysoką elastycznością i przeźroczystością, dzięki czemu umożliwiają wyeksponowanie różnego rodzaju produktów. Mogą to być kosze prezentowe ze słodyczami czy kosmetykami i inne podobne przedmioty. Wykonujemy owijki transparentne, w kolorze lub z wybranym przez klienta nadrukiem.

Opakowania z usztywnieniem wykonane z folii

Na życzenie klienta możemy przygotować opakowania z usztywnieniem wykonane z folii. Do ich produkcji wykorzystujemy mocniejszą i grubsza folię Cast, która w połączeniu z klejem permanentnym bardzo mocno trzyma produkt. Tego typu opakowania różnią się od torebek foliowych z dnem tym, że nie posiadają podstawy, jednak w dalszym ciągu stabilnie trzymają produkt. Mimo tego, że tworzywo jest twardsze i wytrzymalsze, to tego typu opakowanie jest w dalszym ciągu transparentne. Dzięki temu można w prosty i bezpieczny sposób zapakować wybrane produkty, zapewniając im elegancki wygląd i proste wykończenie.