Woreczki foliowe z klejem

Woreczki foliowe z klejem wykonujemy z wytrzymałej i transparentnej folii, która posiada antystatyczny pasek z trwałym klejem. Wykonujemy opakowania foliowe z taśmą w wielu rozmiarach. Znajdą zastosowanie w przypadku pakowania różnego rodzaju materiałów, które muszą mieć szczelne zamknięcie i jednocześnie być widoczne spod przeźroczystej folii. W przeciwieństwie do na przykład opakowań zgrzewanych woreczki foliowe mogą być wielokrotnego użytku. Rodzaj zamknięcia na taśmę z klejem pozwala na wielokrotne otwieranie opakowania celem dostania się do jego zawartości. Zapobiega to uszkodzeniu zamknięcia czy rozerwania woreczka.

Warianty opakowań z dwoma paskami kleju

Opakowania z dwoma paskami kleju wykonujemy w dwóch wariantach:

  • Opcja nr 1 – wykonujemy jedną klapkę z klejem, która zamyka opakowanie i zabezpiecza produkt. Drugi pasek z klejem na tyle opakowania umożliwia przylepienie woreczka np. do gazety, klasera, kartonu itp.
  • Opcja nr 2 – wykonujemy  opakowanie z mocniejszej folii np. CPP lud LDPE i mocujemy 2 paski na plecach, które umożliwiają przyklejenie woreczka np. do kartonu. Takie rozwiązanie to otwarte, przylepione opakowanie, w którym możemy wymieniać etykietę według naszych potrzeb.

Przykłady zastosowań opakowań zaklejanych

Opakowanie zaklejane sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pakuje się drobne i średniej wielkości artykuły. Przykłady zastosowań opakowań zaklejanych to pakowanie:

  • tekstyliów, odzieży, skóry,
  • artykułów spożywczych,
  • kosmetyków i leków,
  • artykułów szkolnych, papierniczych i poligraficznych,
  • drobnej ceramiki i podobnych wyrobów,
  • elementy przemysłu elektrycznego, budowlanego czy mechanicznego, jak wszelkie wkręty, śrubki, złączki, przewody, końcówki.

Opakowania foliowe z taśmą klejącą nie tylko do pakowania

Opakowania foliowe z taśmą klejącą sprawdzą się nie tylko w przypadku pakowania różnego rodzaju produktów. Jako że posiadają dwa pasy z taśmą klejącą – jeden służy do zamykania opakowania, a drugi do przyklejenia go w wybranym miejscu, można w prosty sposób stworzyć z nich etykiety na produktach, kartonach czy dołączać dodatki do wszelkich gazet, gier i zabawek.